Vyberte si produktČo je múdra hubaAko si prípravok objednaťObjednávkaKontakt

Mykózy na nohách, mykóza - pleseň nechtov, zápach nôh

BiodeurBIODEUR dezodorant je ekologicky čistý kozmetický prípravok obsahujúci Múdru hubu (Pithium Oligandrum) s antimykotickým účinkom, ktorý spoľahlivo zamedzuje zápachu nôh, obmedzuje potivosť a má výrazné antimykotické vlastnosti na pokožku, medzi prstami a pod nechtami.

Nie je aromatizovaný a jeho jednoduchá, spoľahlivá a osviežujúca aplikácia, uľahčuje život deťom, tehotným ženám, ľuďom trpiacim cukrovkou alebo po chemoterapii, HIV pozitívnym, ľuďom s ochorením vnútorných orgánov, či nedokrvením končatín ...

Biodeur je dodávaný v suchej zmesi s inertným nosičom, kde účinnou látkou je originálna kompozícia mikroorganizmov s dominantným zastúpením mikromycélia, ktorý mykoparaziticky eliminuje vláknité mikromycélie napr. Trichophytum rubrum, Scopulariopsis brevicaulis a ďalšie patogénne druhy, do ktorých mycélia penetruje svojimi parazitickými hyfovými vláknami a čerpá pre svoju výživu N a C.
Táto antagonistická mikromycélia eliminuje tiež kvasinkový organismus Candida albicans, z jeho tuku čerpá steroly pre svoju zvýšenú fruktifikáciu a vlastný reprodukčný proces.
Táto kompozícia mikroorganizmov na podklade výživovej a priestorovej kompetície vytláča z priestoru na nohách patogénnu mikroflóru. Po splnení tejto úlohy mizne z tejto lokality a uvoľňuje sa priestor pre znovuosídlenie tzv. normálnou mikroflórou.

BIODEUR mykoparaziticky eliminuje vláknité mikromycety a kvasinkové organizmy na pokožke nôh a pod nechtami. Obmedzuje potivosť, odstraňuje zápach.

Obsah balenia: 3 ks fľaštičky 1g, príbalový leták s návodom na použitie.

Cena prípravku vrátane DPH: 17,50 €

Mykózy nôh

Zásah proti: pachovým symptómom, hidrotickým stavom, kvasinkám a dermatofytickým hubám na pokožke
a v medziprstovom priestore.

Aplikácia: oplachom nôh.

NÁVOD

1. Ampulku prepichneme opakom uzáveru a otvorom nasajeme vlažnú vodu, pretrepeme a suspenziu ďalej riedime do 2-3 l vlažnej vody.

2. Po dobu 20-40 minút omývame chodidlá a medziprstové priestory (čím je dlhšia doba kúpeľa, tým je zreteľnejší účinok).

3. Nohy neutierame a necháme prirodzene uschnúť.

4. V roztoku namočíme tampón a vytrieme nosenú obuv. Odporúčame roztok do vnútra obuvi aplikovať rozprašovačom (napr. na kvety), ktorý je dokonale čistý a zbavený akýchkoľvek chem. prostriedkov.

5. Roztok ponecháme do druhého dňa a opakujeme body číslo 2-4, potom roztok vylejeme.

6. Po šiestich dňoch opakujeme body 1 - 5.

7. Po ďalších šiestich dňoch opakujeme body 1 - 5.

Príklad: Po a Ut, o týždeň Po a Ut, o týždeň Po a Ut.

Aplikáciu je najlepšie robiť večer pred spaním.

Po dobu aplikácie nepoužívame iné prípravky na ošetrovanie nôh.Pleseň nechtov - onychomykóza

Zásah proti: Plesni nechotov - rozvinutej onychomykóze.

Aplikácia: zábalom nechtov.

NÁVOD

1. Ampulku prepichneme opakom uzáveru a otvorom nasajeme vlažnú vodu, pretrepeme a suspenziu ďalej riedime do 0,05 litra vlažnej vody.

2. Zahustenú suspenziu nalejeme na vatu (tampón, gázu, z ktorej vytvoríme obklad na zabalenie nechtov ) a s dostatočne nasatou suspenziou (0,025 litra na jednu nohu či ruku) zabalíme nechty. Obklad priložíme tak, aby bol v styku aj s prstami zo spodnej strany.

3. Na nohu (ruku) nasadíme mikrotenové vrecúško, oblečieme ponožku a necháme pôsobiť po celú noc.

4. Úkony 1 - 3 opakujeme po dobu dvoch po sebe nasledujúcich dní (na dva dni 1 ampulka).

5. O dva týždne opakujeme body 1 - 4.

6. O ďalšie dva týždne opakujeme body 1 - 4.

Príklad: Po - Ut, o 2 týždne až cca mesiac Po - Ut, o 2 týždne až cca mesiac Po - Ut.

Aplikáciu je najlepšie robiť večer pred spaním.

Upozornenie: Po úspešných aplikáciách dochádza v niektorých prípadoch k rozpadu napadnutých častí nechta! Od nechtového lôžka však odrastá zdravý necht! Na vytrenie obuvi sa používa zbytok rozriedenej suspenzie, ktorý zostane v nádobe, v ktorej prípravok pripravujeme.

Po dobu aplikácie nepoužívame iné prípravky na ošetrovanie nôh.Ako Biodeur účinkuje?

Biodeur je na trhu uvádzaný ako prírodný kozmetický preparát, obsahujúci originálnu aktívnu kompozíciu mikroorganizmov, ktorá účinne pôsobí na vláknité parazitické huby (pliesne) a kvasinky vyvolávajúce ochorenia kože. Mikroorganizmy v prípravku Biodeur prenikajú svojimi vláknami do buniek parazita a čerpajú z neho pre svoju výživu potrebné látky. Na podklade výživovej a priestorovej kompetície tak vytláčujú z priestorov na nohách patogénne kožné huby. Podstatou účinnosti prípravku je produkcia enzýmov a parazitovanie na plesňových chorobách. Okrem toho ďalšie zložky preparátu pomáhajú vo vysúšaniu nôh potlačením ich potivosti. Po splnení tejto úlohy mizne z tejto lokality a uvoľňuje sa priestor pre znovuosídlenie tzv. normálnou mikroflórou. Zlepšuje stavy pachových symptómov, hyperhidróz a na povrchu kože obmedzuje v propagácii vláknité druhy húb a kvasinky. Výsledný efekt tak závisí už len na dodržaní aplikácie a časových intervaloch medzi nimi.

Príčiny vzniku mykóz nôh

Spoločným menovateľom pre naštartovanie vlastného mykotického ochorenia je nosenie nepriedušnej, alebo málo priedušnej obuvi, potenie nôh a nedostatočná starostlivosť o takto zaťažované chodidlá. Vlhké zaparenie, macerácia kože a mechanická mikrotraumatizácia , spoločne s premnožením fekálnej mikrobiálnej flóry, najmä Gr- baktérií, spôsobuje okrem nepríjemných pachových vnemov aj tvorbu vhodného prostredia pre mikroskopické huby. Pokiaľ sa tomuto stavu nevenuje dostatočná pozornosť, môže v ďalšom období dôjsť aj k postihnutiu nechtových platničiek.
Osoby postihnuté dermatomykózami nôh sa nájdu v dosť veľkých počtoch. Podľa rozsiahlej štúdie z posledných rokov sa zistilo, že len v SR trpí mykotickým postihnutím nôh viac než 60 % dospelej populácie s medziročným nárastom 2,5 – 8 %. Pokiaľ ide o plesňové postihnutie nechtovej platničky, to sa vyskytuje zhruba u 2,5 % populácie, čo predstavuje najmenej 50 % všetkých ochorení nehtov a nie je to považovať len za kozmetický problém. Postihnutí ľudia sú sužovaní značným počtom recidív, prejavy môžu byť veľmi bolestivé a svojimi dôsledkami viesť dokonca i k psychickým traumám a výraznému obmedzeniu kvality života. Zhoršuje sa manuálna zručnosť alebo mobilita, sťažuje výkon niektorých povolaní, je obmedzená realizácia určitých rekreačných aktivít. Ochorenie ďalej zhoršuje sociálne kontakty, prináša zníženú sebaistotu, strach z rozšírenia nákazy na ďalšie prsty alebo z jej prenosu na ostatných členov rodiny, vrátane detí nebo vnúčat.

Kde sú riziková miesta pre nákazu infekciou?

Z epidemiologického hľadiska väčšina postihnutí nôh má svoj pôvod v zanedbané, alebo prehliadnutej mykotickej infekcii práve medziprstových priestoroch. Mnoho mužov si toto ochorenie prináša zo základnej vojenskej služby , ďalší sa môžu nakaziť nosením cudzej obuvi (návštevy), na rohožiach v spoločných umyvárňach či sprchách, na kúpaliskách, na kobercoch v hotelových izbách a pod.. . Paradoxne sa tak môže jednať tiež o stavy z „posadnutosťou zdravým životným štýlom“, ktorá privádza stále väčšie počty ľudí do bazénov, sáun a ďalších športových zariadení. Ani rozpálená sauna však nemusí byť zárukou mykologicky čistého a zdravého prostredia .

Kdy používat BIODEUR?

Prípravok je možné použiť už pri náznakoch pachových, hyperhidrotických (nadmerná potivosť - primerané potenie je zdravé a žiadúce) a mykotických ťažkostiach, kde k obmedzeniu zápachu a potivosti dochádza po jeho použití až v 100%. Rýchle sa tiež zastavuje rozvoj a šírenie mykózy na chodidlách, v medziprstovom priestore a koži nôh i v topánkach. Pri nepríjemnom odere starších nebo športových topánok. Pri dlhodobom nosení uzavretej obuvi. Po návšteve rizikových miest, kde sa najčastejšie šíria mykózy.

Aktivácia BIODEURU

Biodeur je mikroflóra dodávaná v suchej zmesi s inertným nosičom.
Biodeur sa aktivuje pri styku s tekutinou (vodou) a jeho pôsobnosť je podmienená prítomnosťou patogénnych pliesní alebo kvasiniek. Bez prítomnosti nežiadúcich pliesní alebo kvasiniek zaniká.

Výhody prípravku BIODEURU

Biodeurem sa nie je možné predávkovať. Je na vonkajšie použitie, jeho lokálne nasadenie nie je závislé na kvalite krvného obehu v mieste pôsobenia. Prípravok je založený na biologickom procese existujúcom v prírode už stovky rokov. Jeho živé zložky priamo parazitujú na patogénnych pliesňach a kvasinkách, iný živný substrát nie sú schopné využívať, nemôžu preto ohrozovať ľudský organizmus. Vďaka jeho biologickej podstate nevznikajú tiež pri použití prípravku žiadne rezistencie a je účinný prakticky na celé spektrum vyvolávateľov kožných mykóz človeka.

1. desaťročná skladovateľnosť ekologického prípravku

2. jednoduchá príprava k použití

3. rýchla a účinná aplikácia.

4. použitie pri náznakoch pachových, hyperhidrotických a mykotických ťažkostiach.

5. vysoká a rýchla účinnosť proti zápachu až 100% (záleží na dĺžke času a správnosti aplikácie).

6. účinnosť proti Tinea pedis, Tinea unguium

7. výrazné obmedzenie hyperhidrotických stavov až 100% ( záleží na dĺžke a správnosti aplikácie).

8. vysoká a rýchla účinnosť proti pliesňam a candidám na chodidlách, v medziprstových priestoroch a na koži až 100% ( záleží na dĺžke a správnosti aplikácie).

9. možnosť použitia prípravku aj pri zasiahnutí jediného nechtu.

10. samovoľné odstraňovanie ztvrdnutej kože z nôh. Obmedzenie a úprava tvorby zrohovatenej pokožky.

11. využívanie preparátu k odstraňovaniu zápachu a mykóz z nosenej obuvi.

12. pri používaní prípravku nebolo zistené vyvolávanie vedľajších reakcí.

13. prípravkom sa nie je možné predávkovať.

14. lokálne nasadenie prípravku nie je závislé na krvnom obehu.

15. existujúci proces overený v prírode veky.

16. je na vonkajšie použitie, preto nepoškodzuje dôležité ľudské orgány (ľadviny, pečeň...)

17. po tridsiatich rokoch výskumu nie je zaznamenané, že by parazitoval na ľudskom tele.

18. odoberá živiny patogénom ,až ich úplne vyťaží z miest, kde je nasadený a potom bez ďalších živín sám zaniká.

19. priamo parazituje na patogénoch (pliesňach, kvasinkách), preto nevznikajú rezistencie.

20. mikrobiálny prípravok, ktorý nie je pre ovzdušie, rastliny, zvieratá alebo človeka patogénny ani nijak škodlivý.

21. balení, ktoré je vždy po ruke.

Kto môže prípravok BIODEUR používať?

- deti
- tehotné ženy
- ľudia trpiaci cukrovkou
- ľudia so žltačkou alebo po chemoterapii
- ľudia s oslabenou imunitou,
- ľudia s ochorením vnútorných orgánov, či nedokrvením končatín...
- ostatní

Ako BIODEUR používať?

Návo na použitie a metodika pre použitie dermatického prípravku BIODEUR je uvedená vyššie.


Skladovanie: Výrobok skladovať v suchu pri izbovej teplote 15-25 C a relatívnej vlhkosti 40%
Upozornenie : Skladujte mimo dosah dětí.
Ingredience (Ingredients) : Silicia,Panicum miliaceum,Chromista-(Stramenopila)
Balenie : 3x1g
Najčastejší pôvodcovia nepríjemných postihnutí nôh!
V Európe sú najčastejší pôvodcovia ťažkostí na nohách v percentách:
Trichophyton rubrum 85%
Trichophyton mentagrophytes 10-12%
Epidermophyton floccosum 3%
Candida albicans 3%

Anketové overovanie účinnosti mikroflóry obsiahnutej v prípravku Biodeur pod odborným vedením kožných špecialistov v ordináciách na klinikách a v nemocniciach preukázalo tieto výsledky:

Zhojenézlepšenénezlepšené
Pachové symptomy78,6%19%2,4%
Hidrotický syndrom67,4%27,9%4,7%
Dermatomykóza(*82,8%7,2%-
Onychomykóza15,9%68,2%15,9%

(*…………Tinea pedis, Tinea interdigitalis
Onychomykóza hodnotenie 16 mesiacov po začatí aplikačnej kúry

Pre spokojnosť je dôležité:

1) osobná hygiena
2) vlastné hygienické pomôcky
3) používanie vlastnej vhodnej obuvi (pri papuče), ktorá neobsahuje patogény
4) dbať zvýšenú pozornosť po návštevách, kde by sa mohli patogény vyskytovať
5) prevencia – žiadny prípravok nezaručí, aby ste sa nemohli opätovne infikovať

Pri overovacích klinických testoch bolo preukázané, že Biodeur dezodorant zlepšuje stavy, alebo celkovo odstraňuje z povrchu kože a pod nechtami tieto druhy húb a kvasiniek:
Trichophyton rubrum
Trichophyton mentagrophytes
Scopulariopsis brevicaulis
Microsporum gypseum
Microsporum canis
Trichosporon sp.
Candida albicans
Candida parapsilosis
i jiné Candidy (Candida species)
Alternaria alternata (Dematiaceae)
Phoma sp. (Sphaeropsidales)
Cladosporium cladosporioides